Rodz. L.

Rodzina L. z Dortmund:Szanowni Państwo,

jeszcze raz dziękujemy za interesującą dyskusję w trakcie naszej ostatniej rozmowy. Pytali nas Państwo, dlaczego zdecydowaliśmy się na system Acalor. Korzystając z okazji chcielibyśmy udzielić pisemnej odpowiedzi na to pytanie i opowiedzieć o naszych motywach.

Po raz pierwszy mieliśmy okazję zapoznać się z taką alternatywą przed kilkoma miesiącami w domu firmy Weber Haus.System Acalor przedstawiono nam jako wydajną instalację grzewczą. Jednocześnie otrzymaliśmy broszurę na temat jej funkcionowania.

Ponieważ poszukiwaliśmy wysokowydajnej instalacji grzewczej, która pasowałaby także pod względem technicznym do naszej koncepcji w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, przeczytaliśmy tę broszurę uważnie, a następnie odwiedziliśmy Państwa stronę internetową.

Tak jak wytyczyliśmy to wcześniej, naszym celem było to, żeby nasz dom był niezależny od energii pozyskiwanej z paliw kopalnych. Zasadniczo byliśmy sceptycznie nastawieni w stosunku do innych pomp ciepła, ponieważ żaden producent gotowych domów, ani żaden producent budowli masywnych nie chciał lub nie był w stanie nas poinformować w kwestii rzeczywistego zużycia.

Ponieważ przeważającą część naszego prądu chcielibyśmy produkować samodzielnie z wykorzystaniem instalacji fotowoltaicznej, zużycie generowane przez instalację grzewczą ma oczywiście ogromne znaczenie dla naszych planów w odniesieniu do wielkości instalacji fotowoltaicznej. I właśnie na te pytania uzyskaliśmy od Państwa odpowiedzi.

W związku z tym, nieco później ustaliliśmy z Państwem termin spotkania, w trakcie którego poinformowali nas Państwo w wyczerpujący i kompetentny sposób o sposobie działania systemu Acalor. Za to jeszcze raz chcielibyśmy Państwu podziękować.

Z czysto technicznego punktu widzenia wiele argumentów przemawiało za Acalor, a kropką nad “I” było odwiedzenie jednego z Państwa domów referencyjnych co rozwiało nasze wszelkie wątpliwości.

Z naszego punktu widzenia był to decydujący moment. Pobyt w tym domu natychmiast zrobił na nas ogromne wrażenie. Trudno jest nam to opisać. Możemy spróbować wyrazić to za pomocą określenia

" uczucie komfortu " !!! Już w drodze do domu byliśmy zgodni co do tego, że to jest dokładnie to, co chcemy mieć.

Ten sposób odczuwania temperatury zrobił na nas wrażenie. A perspektywa przyjemnego chłodu w lecie cieszy nas już teraz.

Podsumowując możemy stwierdzić, że system Acalor zarówno pod względem energooszczędności, jak i pod względem klimatu w pomieszczeniach jest dokładnie tym, czego wcześniej nawet nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić.

Już teraz cieszymy się na naszą strefę komfortu i przesyłamy Państwu pozdrowienia.